Loading…
Friday, April 23 • 11:15 - 11:40
A milkrun folyamat elemzése és kialakítása egy gyógyászati eszközöket gyártó vállalkozás logisztikai folyamataiban

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

A fenntartható folyamatokkal történő munkavégzésre és a hatékonyságra az idő múlásával egyre nagyobb hangsúlyt helyeznek a vállalatok. A versenyképesség megléte gyakran csupán nüanszokon múlik, a globalizáció során felgyorsult világhoz alkalmazkodni szükséges. Így van ez az anyagáramlásban is, amelyre már a múlt század során is számos megoldás született, amelyek között létezik hatékonyabb és kevésbé hatékony procedúra is. A körjárat, avagy milkrun rendszer egy olyan optimalizálási tervezet, amely hazánkban folyamatos változásokon megy keresztül. Habár van néhány multinacionális vállalat, amely már évek óta alkalmazza, a hazai üzemegységeken belül még innovációnak számít. Ez a rendszer lehetővé teszi a szállítási költségek, illetve az idő, mint erőforrás csökkentését, továbbá a humán erőforrás ráfordításának alacsonyabb volumenen tartását. Véleményem szerint a húzó elvű gyártásban a milkrun rendszer telepítése és az anyagáramba történő beépítése jelenti a fejlődés helyes irányát, hiszen alkalmazásával csökkenthetjük költségeinket, illetve a szupermarketek használatával – amely a rendszer egyik alappillére – a rendszer sajátosságaiból adódóan, a FIFO-elvet is egyszerűbben követhetjük.
Munkám során, miután elvégeztem a primer és szekunder adatgyűjtést, a célkitűzésem egy gyógyászati eszközöket gyártó cég korábbi, illetve jelenlegi folyamatainak vizsgálata volt. Primer kutatás keretein belül két éven keresztül mértem a folyamatok idejét az egyes és kettes csarnokban, amely alatt olyan mennyiségű adatra tettem szert, amely megalapozta dolgozatom relevanciáját. Gyakornokként volt szerencsém átlátni a korábbi, azaz targoncákkal való raktárból és raktárba történő anyagmozgatást, a folyamat elsőlépcsős fejlesztését, illetve a jelenlegi folyamatot. Megvizsgáltam a rendszer hatékonyságát, kihasználtságát, a rendszer terhelhetőségét. Miután elvégeztem a szükséges vizsgálatokat, megterveztem a milkrun rendszer útvonalát és műveleti sorrendjét a cég ugyanazon telephelyének hármas csarnokában is, ahol még nem került telepítésre a rendszer.
Vizsgálataim alapján a rendszer megbízhatónak tekinthető, illetve beruházás esetén megnövekedett terheléssel is fenntartható.

Speakers
KT

Kiss Tibor

hallgató, Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar