Loading…
Thursday, April 22 • 14:40 - 15:05
Gasztrológia

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Ez a dolgozat a gasztroturizmus helyzetének vizsgálatát tűzte ki célul, hogy teljesebb képet nyerhessünk arról, hogy a gasztroturizmus trendjei hogyan alakulnak a nemzetközi és hazai piacon. Azt vizsgálja, hogy a jelenlegi megváltozott vírushelyzetben, illetve attól függetlenül is, mennyiben jelenthet ez piaci potenciált és versenyelőnyt a szolgáltatóknak, a turizmus és a vendéglátó, – illetve szállodaipar résztvevőinek. Lehet-e létjogosultsága ma Magyarországon például egy gasztro szállodának? Hozzájárulhat-e a gasztroturizmushoz igazodó kínálat a látogatottság és a bevétel növeléséhez? Munkám során ezért kutattam a turisták étterembe járási és utazási szokásait, gasztronómia iránti érdeklődési szintjüket, illetve a véleményüket egy gasztronómia tematikájú szállodával kapcsolatban. Dolgozatomnak ugyanakkor nem volt célja, hogy egy egész koncepciót, illetve egy esetleges megvalósíthatósági tanulmányt fedjen le.
A teljesebb kép kialakításához áttekintettem a hazai és nemzetközi szakirodalmat és elemeztem a mai piaci helyzetet. A hazai piac megismerése érdekében egy kvantitatív és egy kvalitatív kutatást használtam, melynek eredményességéhez 212 online kitöltő (különböző életkorú és képzettségi szintű) és hat elismert szakmabeli személy mélyinterjús adatszolgáltatása járult hozzá.
Az egyik figyelemreméltó eredmény, hogy a magyar fogyasztók számára fontos az újdonság, szeretnek felfedezni, élményekkel gazdagodni, ezért jelentős számban érdeklődést mutatnak például egy olyan gasztro szállodára, – ahol a minőségi kulináris élmények mellett – különböző tematikák mentén tanfolyamokon vehetnek részt, illetve bővíthetik a gasztronómiai ismereteiket, tapasztalataikat.
A kutatómunka során beszerzett piaci információk hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a vizsgált célközönségről és piaci igényekről teljesebb képet kaphassunk, jobban megismerhessük a gasztroturizmus piaci trendjeit és mérlegelhessük annak gyakorlati alkalmazását – mint piaci versenyeszköz és bevételi forrásnövelő eszköz- a hazai idegenforgalomban, turizmusban és szállodaiparban. Az általam nyert adatokból megállapítható, hogy a hazai regionális és központi turisztikai helyek, szolgáltatók és szállodák kínálatának fejlesztésében feltételezhetően számottevő forgalomnövelő tényező lehet a gasztroturizmusra szakosodás is. Ez pedig egyaránt versenyelőnyt jelenthet a hazai szállodaipar és idegenforgalom résztvevőinek.

Speakers
BA

Bucsi Anna

hallgató, Budapesti Metropolitan Egyetem Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai Kar


Thursday April 22, 2021 14:40 - 15:05 CEST
Turizmus – vendéglátás, kultúra, sport

Attendees (1)